ZBEŽI OD ŽENE

V soboto 15. oktober 2011 ob 19.30 pridejo v naše goste zamejski slovenci iz Štandreža - Italija. Zaigrali nam bodo predstavo ZBEŽI OD ŽENE pisatelja Ray Cooney.

Opis predstave:

Ray Cooney :  ZBEŽI OD ŽENE - komedija
Prosvetno društvo Štandrež-Dramski odsek, režija: Jože Hrovat

Komedija »ZBEŽI OD ŽENE« angleškega komediografa, producenta, režiserja, gledališkega igralca in lastnika gledališča Raya Cooneya je zelo spretno napisana in niti malo banalna.
Tipični feydojevski zapleti si bliskovito sledijo in osrednji junak se čedalje bolj zapleta v cel kup grotesknih situacij, iz katerih se zdi, da ni izhoda in ravno v tem se ta komedija razlikuje od podobnih. Da se ne konča s srečnim razpletom in spoznanjem zmot, ampak bi se lahko ponovno vsa zgodba še bolj zapletla in John bi še globlje zabredel s svojimi trenutnimi domislicami in izmikanji.
Seveda komedija ne ponuja nikakršnih sporočil in moralnih naukov. Morda nas le opozarja, da ni dobro lagati, kajti tudi kadar govoriš resnico in priznaš svoja nečedna dejanja, ti nihče ne bo verjel.

Vljudno vabljeni!