JOOJ, TAKO SEM PRIŠEL NA SVET ?!

Vabljeni na predstavo JOOJ, TAKO SEM PRIŠEL NA SVET ?!  (monokomedija)

režija: Zijah A. Sokolović,  igra: Gašper Tič

v nedeljo, 18. marec 2012  ob 18.30 v kulturnem domu na Dobrovi

Predstava JOOJ, TAKO SEM PRIŠEL NA SVET je dosedaj doživela že 300 ponovitev in je zaradi svoje edinstvenosti vedno požela velik odziv in uspeh.

Eno najbolj vznemirljivih vprašanj, ki se otroku zastavijo v trenutku, ko se zave samega sebe, je skrivnost njegovega nastanka. Ta se mu skozi njegovo odraščanje počasi razkriva, vendar pa je ključnega pomena za ves njegov nadaljnji razvoj prav prva razlaga. Pomembno je, kdo in kako mu razkrije misterij življenja. Na podlagi prvega spoznanja se bo oblikoval njegov odnos do nasprotnega spola, do ljubezni, do spolnosti... in do samega sebe. Že čisto majhni otroci se danes smejejo zgodbam o štorkljah, a so starši in vzgojitelji kljub temu v zagati, kako na to vprašanje, na vprašanje o nastanku življenja, malemu nadebudnežu odgovoriti razumljivo, brez vulgarnosti in zapletenih prispodob. Predstava Jooj, tako sem prišel na svet?!, ki vam jo ponujamo, razreši vse te zagate. Gledališče in izvrsten igralec Gašpet Tič vam skozi umetnost predstavita resnične podatke o nastanku življenja in to na pristen, igriv in humoren način.

Gašper Tič, rojen l. 1973 v Kopru, je leta 1996 diplomiral na ljubljanski AGRFT in za diplomsko vlogo prejel Univerzitetno Prešernovo nagrado. Trenutno je prvi igralec Mestnega gledališča ljubljanskega, kjer je tudi redno zaposlen. Poleg tega je nastopil že v SSG Trst in SNG Drama v Ljubljani. Redno pa deluje tudi na radiu in televiziji. Leta 1999 je za predstavo Joooj, tako sem prišel na svet prejel nagrado Zlata palčica, leta 2000 pa še Severjevo nagrado za tri vloge, odigrane v Mestnem gledališču ljubljanskem. Osnovnošolcem je Gašper Tič zagotovo najbolj poznan z oddajami Iz popotne torbe, ki so na sporedu Televizije Slovenija na sporedu že od leta 2001.