Umor v vili Roung

Vabimo vas na komedijo absurda Umor v vili Roung, ki jo bo v režiji Franka Žerjala uprizorila Dramska družina Sedej (Števerjan, Italija) v soboto, 15.03.2014, ob 19:30 v Kulturnem domu Dobrova.

Komedija italijanskega pisatelja, dramatika, novinarja in televizijskega kritika, znanega po nadrealističnem humorju in besednih igrah, Achilleja Campanileja, je očitno nastala pod vplivom italijanskega avantgardnega gibanja z začetka prejšnjega stoletja. Zaradi tipične sintetične oblike jo je režiser obogatil s številnimi kanconami in "macchiettami", ki predstavi dajejo poseben pridih varieteja. Ta gledališka zvrst je bila še kako priljubljena med futuristi, po katerih se je sam avtor zgledoval. Absurd je pri Campanileju le komična tehnika, ki se večplastno prepleta z negacijo in pretiravenjem ter se končno prevesi v predstavo, kjer nič ni tako, kot zgleda.

===========================================================================

VSTOPNICE bodo naprodaj uro pred predstavo v predverju Kulturnega doma Dobrova.

INFORMACIJE IN REZERVACIJA VSTOPNIC na e-mail: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Če ga želite videti, omogočite Javascript. ali na gsm: 031 344 707 (Miha) ali 031 341 270 (David).