Sleparja v krilu

Datum: 18.4.2015, zacetek ob 20:00
Kraj: Kulturni dom na Dobrovi, Ulica Vladimirja Dolničarja 2, Dobrova pri Ljubljani
Organizator: Gledališka skupina
Komedijo Sleparija v krilu bo v režiji Francija Končana uprizorila Gledališka skupina KUD Dobrova.
KEN LUDWIG (1950):
se je rodil v Yorku v ameriški zvezni državi Pensilvanija. Pravo, glasbo in zgodovino gledališča je študiral na ameriškem Harvardu in na Cambridgeu v Angliji. Je sodobni ameriški dramatik in režiser, ki je z uspešnicami na Broadwayu in drugod po svetu postal sinonim za sodobno komedijo. Napisal je dvajset iger, večinoma komedij, ki so vse po vrsti postale uspešnice. Igrajo jih največji igralci, kot tudi številne amaterske skupinepo vsem svetu. Njegova prva broadwayska uspešnica je bila komedija Ti nori tenorji, ki je postala najbolj populara in največkrat uprizorjena komedija zadnjih let. Nadvse uspešen je mjuzikel Crazy For You, ki so ga več kot štiri leta igrali na Broadwayu in v Londonu. Tokrat pa vam predstavljamo Sleparijo v krilu.
SLEPARIJA V KRILU:
dogajanje komedije je avtor postavil v svoje rojstno mesto York v Pensilvaniji. Brezposelna igralca Jack in Leo poskušata v Ameriki uspeti s preigravanjem Shakespearovih prizorov. Ko že skoraj obupata nad življenjem in njuno igralsko kariero, zasledita v časopisu, da zelo bogata, stara gospa iz Yorka išče svoja nečaka, ki sta se kot otroka z mamo odselila v Anglijo. Jack in Leo se odločita, da se bosta stari bogatašinji predstavila kot njena izgubljena nečaka in pobrala dediščino. Za dodatne zaplete poskrbi še Leo, ki se zagleda v živahno, duhovito in nadvse privlačno nečakinjo stare gospe ...
==========================================================
INFORMACIJE IN REZERVACIJA VSTOPNIC do petka, 10. aprila 2015, na e-mail: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Če ga želite videti, omogočite Javascript. ali na gsm: 031 344 707 (Miha), 031 341 270 (David)